Upír obecný

Tajemní noční tvorové odjakživa dráždili lidskou fantazii.

Netopýři obvykle neživí krví, jen dva druhy netopýrů se živí krví ptáků a jeden savců. Česky se mu říká upír obecný a žije ve Střední a Jižní Americe.

Upír obecný je zubatý netopýr s tenkými a špičatými horními řezáky. jsou tak ostré, že obět dost často ani netuší že mu byl vykousnutý kus masa o velikosti až 5 mm. Má hnědošedou srst, ve spodní straně světlejší. Jeho silné nohy a předloktí mu umožňují dostatečně rychle poskakovat,m ačkoliv je také výborný letec.

Od večera létají po kraji a vyhledávají vždy teplokrevné oběti, ptáka, menší zvíře ale i člověka. vždy přistane opodál a tiše doskáče až k oběti. Během dvaceti až třiceti minut dokáží zkonzumovat asi 25 ml krve, kterou olizuje ze své oběti. jeho sliny svým složením zabraňují srážení krve.

netopýr se dožívá průměrného věku šesti let, ale dosáhnout může až mnohonásobně víc. „V České republice je rekord osmatřicet let a nejdelší věk netopýra zaznamenali, hádejte kde? No, samozřejmě, že v Rusku,“

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice Upíři a lidé kteří dokázali vysát z člověka život se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s