Bouřka a roj sršňů

Mnozí lidé bydlí panelácích, a tak nevnímá, jak zvířata a hmyz ap. reagují na bouřku, všeobecně je známo že někteří psy Bouřku nemají oblibě, ale snad jen pár jedinců se setkalo tím jak na bouřku reagují Sršni.
dnes zas procházím web, a cestuji jakoby prstem po mapě, a narazil na článek, kde je popsana jedna neobvykle velká bouřka.
A v tom článku právě bylo jak viděli reakci sršňu na Bouřku, a o ten pocit jen čtěním toho zážitku rád by chtěl se podělit: zbytek jsi přečtěte na : autorem toho uryvku je:
Zdeněk Patrick – Praha 2009

Je půlnoc. V záblescích jsem zahlédl rojící se sršáně, jež do té doby a denním čase v poklidu střežili chajdu před jinými vetřelci. Čtyři si to namířili přímo otevřeným oknem k mini zdroji světla, a dlouze jej prozkoumávají. Situace začíná být na pováženou. Sršáně cosi rozrušilo. Předpokládáme, že to mohly být mikrovlnné, či světelné a taky nehlučných záblesků.
Sršni jsou velmi citlivým indikátorem, s podobnou citlivosti na mikrovlnné ataky a proměny elektromagnetického pole, podobně jako včely (kterým se však, na rozdíl od sršňů v NVO, ale vůbec nedaří.). Eliminujeme snahu dvojnásobné hlídky Sršáňů (velké „S“ je vyjádřením dojmu, který v nás statný hmyz vyvolal.) opanovat vnitřní prostory chajdy. Zavíráme vstupy a ve světle ostrých kulových záblesků sledujeme nyní již celý roj stejně statných sršáňů vířící na balkoně, narážejících na okno. Lezoucích všude kolem. Nikdy jsem tolik sršňů pohromadě ještě neviděl. Nejsem znalec a tak usuzuji, že buď je jejich půlnoční rojení přirozeným jevem, nebo je cosi je velmi rozčílilo (rojení těchto tvorů probíhá o více než měsíc později.). Záblesky na obloze pokračují ve stejné frekvenci po celé nebeské půlkouli, aby se kolem jedné hodiny ranní zvedl silný vítr, chvílemi i více než silný. Hlídací sršni se mezitím vytratili do svého střešního vigvamu a vše k ránu v uklidňujícím spánku odeznívá s podezřením, že nehlučné kulové záblesky nepozorovaně blikají i za bílého dne. Neboť aktivita zmíněného hmyzu byla na pováženou již předchozího dne.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice Počasí - záznamy bouřek v dějinách se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s