Bouřka pověst z Hradu Volfštejn

Zřícenina hradu Volfštejn se ukrývá uprostřed lesů  Okrese Tachov v Plzeňském kraji,   nachází se 2 km jihozápadně od Černošína na jihovýchodním výběžkuVlčí hory.

SPOLEK PRO ZÁCHRANU HRADU VOLFŠTEJN

 

Do dnešní doby se z hradu o který se stará spolek nadšenců se nejvíce zachoval bergrift. Dále pak zbytky obvodových stěn paláce a věžovité stavby. Z dvouprostorové budovy se zachoval jen terénní náznak.

Zajimavě bouřku popisuje pověst z hradu Volfštejn….

Zrovna stál pod opuštěným hradem Volfštejn, když na obloze se hrozivě zablesklo a ozval ten nejsilnější hrom všech bouří. Tak mu zazněl v uších, že se úlekem přikrčil. Byl tak vyděšený silou hromu, že oči zavřel se strachem, že blesk udeří do vysokých stromů kolem něho nebo dokonce do zříceniny, která se tyčila nad ním.

Jeho oči pak vyděšeně těkaly po krajině. Uviděl uprostřed nebe hrozivý blesk, který rozdělil tmavou oblohu napůl a těsně minul mohutnou hradní věž. Blesk udeřil tak prudce, že se kolem něj jiskry rozlétaly a ty dopadly přímo na tmavou kamennou věž. Když jiskry začaly uhasínat a znovu se rozzářily, proměnily se v malé ohnivé skřítky! Byli to maličcí mužíčci – permoníčci, kteří měli místo těla jeden hořící plamínek, ba dokonce byli oblečeni v ohnivém kabátku. Měli černé rozcuchané vlasy a tvářičky plné ohnivého života.

Plamínkoví skřítci na samém vrcholku věže propadli vášni se sklouznout bleskurychle dolů. Po každém sjezdu dopadli do kyprého mokrého mechu, který sice plamínky lehce hasil, to jim ale nevadilo, otřepali se a znovu získali na síle. Vyletěli opět na věž a sklouzli se za vesého vřískotu znovu dolů. Bylo vidět, že rozjiveným permoníčkům se tohle moc líbí. Stěny věže byly nasáklé deštěm, ale oni ji pilně svými plamínky zahřívali a uhlazovali tak dlouho, dokud se sami neuhasili, a nebo jejich světlo pohaslo s přicházejícím dnem…

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice Počasí - záznamy bouřek v dějinách, spolky pro zachranu hradů, trpaslíci a malí lidé se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Bouřka pověst z Hradu Volfštejn

  1. Pingback: kraj Plzeňský – Okrese Tachov | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s