Kašperské Hory – Kulový blesk zasáhl kostel

okres Klatovy, kraj Plzeňský

 

K Bouřce patří blesky, bez ní by to ani bouřka nebyla, a přesto je tu jev který nebývá tak často viděn, ale svým jeven je možná zvláštní víc než klasický blesk.
Přikládám článek z novin,  a schvalně jestli se najde někdo kdo o teto udalosti ví:

Jarní bouřka, která se snesla nad Kašperskými Horami 29.3.2005, přinesla kromě silného krupobití záhadný  atmosférický jev – kulový blesk.
Ohlušující hromová rána se ozvala nad setmělým městem a lidé na špičce kopule kostela spatřili velkou ohnivou kouli. Krátce nato sjela po zdi kostela na zem a začala se prohánět v ulicích.
Podle očitých svědků se velká oslnivá koule, která původně měla asi metr v průměru, zasáhla zeď kostela, kde zanechala asi deseticentimetrový otvor.
Poté se rozdělila na několik částí, které se rozběhly na různé světové strany. Jejich energie asi v padesáti domácnostech ochromila televizory, počítače a další elektrické spotřebiče. Jedna vysokou rychlostí narazila do skla výlohy v budově Muzea Šumavy a rozbila ji. Přitom zde zcela zničila zabezpečovací zařízení i telefonní ústřednu. Na radnici kulový blesk poničil několik počítačů. Lidem v různých částech města vyhořely televizory, televizní zesilovače i počítače. Ohnivé koule potrhaly i vodovodní řady.
Zásah kostela považovali lidé za neblahé znamení. To se za pár dní potvrdilo úmrtím papeže.

Podle: Plzeňský deník – 2.4.2005

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice Počasí - záznamy bouřek v dějinách se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Kašperské Hory – Kulový blesk zasáhl kostel

  1. Pingback: kraj Plzeňský – okres Klatovy | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

  2. kapitan napsal:

    mazec

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s