Kopec Kumperk u Jevíčka – poklad

Kopec Kumperk je mezi bělou (na západní straně) a Jevíčkem které je na východě. Právě sem se kdysi dva sousedé z bělé u jevíčka vypravili hledat poklad. Znali místo, kde byl zakopán. V noci s náčiním se vypravili aby je nikdo neviděl. A když dorazili na to místo, začali kopat. Celí byli napnutí už aby ten poklad vykopali. Dlouho si nedopřáli ani chvílku oddechu, nemluvili, ani se neohlíželi, jinak by všechna jejich práce byla marná.  jediné slůvko stačilo by na to aby poklad opět zmizel.

Vykopali už hlubokou jámu a poklad, truhlice s penězi pořád nikde. Tak začli proto kopat vedle. Kopou, kopou, pot z nich teče, tak chvílku i odpočívají, ale ani slova nepromluví.  najednou narazí krumpáč jednoho z nich na něco železného. proto spojili síly aby to odtuď vyvalili ven a konečně byla to truhlice. A v duchu se počali už radovat, nad vidinou bohaství.

Ale ouha, v tom se mihla nedaleko nějaká postava: Znovu a znovu. jednou blíž po druhé zas dál. To čert tak okolo pobíhal.

jeden z nich se neudržel a pozdech jsi: „Tebe jsme tu potřebovali“. Za slovy však následovala hned strašná rána, zahřmělo. Truhlice  se náhle propadla, a muži zkameněli.

A tak na zalesněném Kumperku, vztyčeném v nahnuté homoli za Jevíčkem, můžete vidět dvě jámy, prohlubně, co tam ti muži vykopali. Nedaleko nich stojí dva balvany, z nichž už těžko rozponáme ony dva muže. Čas už z nich obrousil jejich podobu. Snad časem zmizíi ty dvě jámy a zapomene se že tu někdo kdy kopal.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice okolo Jevíčka putování po Malé Hané, zakopané zapomenuté poklady, Člověk proměněný v kámen, čertovská místa se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Kopec Kumperk u Jevíčka – poklad

  1. Pingback: kraj Pardubický – Okres Svitavy | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s