jevíčko – Ohnivý sud

Před lety se dva Jevíčané vypravily v noci ke kostelíku za Jevíčkem na švestky. Natrhali jich potajmu do menších pytlů, ty pak přehodili přes rameno a vraceli se domů. Byla jasná, skoro již podzimní noc. Měsíc se právě klidně šklebil nad Červeným kopcem a báně věží blízkého města zářily od něj jako zlatě.

Tu chvíli náhle začlo  něco rachotit na cestě, jakýsi oheň tam vzplál, blíž a blíž …  Brum, brum, brum, rachotila podezřelá věc dál.  byl to ohnivý sud který se náhle rozlinul a místo něho tam stál vysoký ohnivý muž.

Dali se před ním na utěk ale ať se obrátily jakým koliv směrem vždy najednou po pár krocích byl zase před nimi…  teprve až les je zachránil, ani nevěděli jak se k němu dostali, ale jakmile skočili mezi stromy, ohnivý muž jako by se propadl  nikde už jim v cestě nepřekážel.

 

Z lesa  se dostali až kdysi k ránu. Domů se přivlékli hrozně zmoření a nikdy víc je nenapadlo jít na švestky ke kostelíku …

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice Ohnivý muž, ohnivý sud, okolo Jevíčka putování po Malé Hané se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na jevíčko – Ohnivý sud

  1. Pingback: kraj Pardubický – Okres Svitavy | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s