Hynkov – TAJEMNÝ ČERNÝ MUŽ

Okres Olomouc

Před léty chodíval jeden mladík z Hynkova na práci do štěpánovských hutí.

(Kdysi významné hutě a železárny ve Štěpánově severně od Olomouce z 19. století byly v roce 1932 definitivně zrušeny a zůstaly zde jen objekty, které byly čas od času pronajímány a využívány jako skladiště.)

Vycházíval z domova časně ráno, aby byl včas na místě. Jednou v zimě napadlo sněhu po kolena, tož co mu zbývalo? Vydal se na cestu už před půlnocí, šlo se mu ztěžka, brodil se po kolena ve sněhu a trvalo dlouho, než se dostal k dlouhé lávce ve Sčéčí.

U Moravy ležel sníh na větvích vrb a olší. Tou tíhou byly sehnuté až k zemi a chlapec je musel zvedat, aby mohl projít k lávce. Sehnul se a chtěl vstoupit na lávku. Vtom uviděl, že uprostřed lávky někdo stojí. Byl to pán celý v černém, i obličej měl černý, a na hlavě měl černý klobouk. Opíral se o zábradlí a hleděl vzhůru, k nebi. Lávka byla úzká, dva by tam nemohli projít, a tak chlapec na něho zavolal:
„Sem nebo tam?“
Muž neodpověděl a šel směrem k němu. Byl otočen zády, aby mu nebylo vidět do obličeje. Byla právě půlnoc, když se potkali.

Muž prošel kolem bez pozdravu, tiše jako duch. Ani sníh mu nechrupal pod nohama. Chlapec se za ním dívá jak zjevený: co na to řeknete, muž zmizel v lese a ve sněhu po něm nezůstala ani stopa. Chlapec se rozběhl za černým pánem, ale v lese už ho nespatřil. Vrátil se na lávku — nikde ani šlápota. Sníh ležel čistý, bez poskvrny, i z druhého konce lávky byl všude neporušený.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice duchové. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Hynkov – TAJEMNÝ ČERNÝ MUŽ

  1. Pingback: Tajemný černý muž z Hynkova | Hynkov.cz

  2. Pingback: kraj Olomoucký – Litovelsko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

  3. Pingback: kraj Olomoucký – Olomoucko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s