Roudno – dábel zde vhazuje posbírané duše do pekla

Roudno je obec ležící u Slezské Harty v okrese Bruntál, moravskoslezký kraj.
Na rozcestí, kde se sbíhají čtyři cesty vedoucí ke Křišťanovicím, Valteřicím, Lomnici a Roudnu se děly v do­bách, kdy měli lidé více času na to, aby si vypravovali tajuplné příběhy, podivné věci. Každou noc před ku­ropěním tudy projížděl černý vůz, do něhož byli za­praženi čtyři vraníci. Z nozder jim šlehal ohnivý dým, těla se leskla potem a dusot jejich kopyt se rozléhal široko daleko. Uprostřed rozcestí se náhle zastavili, zaržáli a vzduch proťalo šlehnutí neviditelného biče. Vůz se zakolébal a kola opatřená obručemi zajiskřila o kameny.
V tu chvíli se z nakloněné korby sesula plach­ta a k zemi se sypaly černé kameny, které se na místě propadly do země. Potom se vůz opět rozjel a v dálce jen doznívalo jeho rachocení. Lidé říkali, že strašidel­ný vůz s přípřeží patří samotnému ďáblu, který na tomto místě vhazuje posbírané hříšné duše do pekla.
O tom, že na rozcestí se střetávaly zlé síly, se mohl přesvědčit každý, kdo tudy procházel. Na zemi zde každé ráno leželo pár úlomků černého kamene, o nichž se povídalo, že mohou člověku, který se jich jen do­tkne, vrůst do srdce a to se mu nadosmrti zatvrdí. Přestože svědectví o ďábelském vozu pochází z dávnýcí časů, kamínky dodnes na tomto rozcestí raději nikdo nesbírá.

Ale protože obec leží blízko  nejvyšší sopky Nízkého Jeseníku – Velký Roudný … je docela možné že černý kámen je z vulkanického původu …  no asi kdyby zlhedem byl zajimavý mnohý koho přitahují kameny by neodolal a nedbal by ani na ČERTA

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice sopečná činnost, čertovská místa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Roudno – dábel zde vhazuje posbírané duše do pekla

  1. Pingback: kraj Moravskoslezský – okres Bruntál | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s