Vrch Rychtář u Lomnice – tajmý vchod do podzemní jeskyně s skrytým pokledem s velkou ochranou

Okres Bruntál, moravskoslezký kraj

Po zelené se dostanem z Lomnice u Rymařova a  v místě, kde se zelená spo­juje s modrou vede z kři­žovatky na vrch Rychtář  lesní cesta .

Při cestě vedoucí k vrcholu Rychtáře leží osamělý balvan, pod nímž je, podle pověsti, tajný vchod do podzemní jeskyně.
V ní je ukryt obrovský poklad, který  po dlouhé věky střeží mocní duchové.

Mnozí lidé se pokoušeli za pomocí nejrůznějšího čarování tyto stráž­ce podzemního bohatství přemoci, protože touha po zlatě byla co svět světem stojí vždy silnější, než strach z duchů a strašidel.
U kamene, který byl označen vyrytým tajemným symbolem velkého klíče, se scházeli hledači pokladů čekali na okamžik, kdy jim zhasne rozžatá svíce pohne se lískový proutek, který svírali v dlaních. To byla chvíle, v níž bylo možné pohnout balvanem a do zející díry vhodit kořínky z mandragory a vršky z devatera stromků, které spolu s pronášením tajemných formulí měly vypudit z podzemí strážící duchy. Tak si to alespoň představovali ti, kteří zatoužili po rychlém zbohatnutí a nevěděli, že proti síle toho, který zaklíná poklady, nezmůže nic ani sebevětší lidské přání.
Mno­ho lidí, kteří se chtěli dostat ke skrytému pokladu, se jen tak tak stačilo útěkem zachránit z dosahu rozezlených podzemních strážců. Ti se vysmáli všem zaklínacím formulím i praktikám, které si pro boj s nimi připravil prostoduchý člověk a vzápětí se vynořili z hlubin země, aby předvedli, co se může stát, když chce někdo vstoupit na zapovězená místa.
Přesto, že his­torky těch, kteří utekli s nepořízenou, se vyprávěly po celém kraji, stále další a další odvážlivci zatoužili znovu vyzkoušet, zda se právě jim nepodaří ochromit sílu hlídajících duchů.  Až jednou se to opravdu podařilo jistému muži, který  s pomocí mnohaletého čarování objevil tři slova, ta jediná, která otevírají poklady. Vydal se jedné noci ke kameni a vyryl ostrým nožíkem slova do jeho povr­chu. Následovalo to, co už mnohokrát před tím. Ale tentokrát mu mocní duchové pokorně uvolnili cestu ke zlatu i klenotům a vybídli ho, ať si odnese, co jen unese. Tak se z onoho muže od této noci stal bohatý člověk, který ale nikdy nikomu neprozradil, jaká že to byla slo­va která mu otevřela bránu do podzemní jeskyně. Pověst ještě vypráví, že povrch kamene byl už dalšího dne zcela hladký, a že slova se znovu objevují jen po sedmém úplňku roku, kdy písmena zazáří v kapkách ranní rosy.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice duchové, podzemní chodby, zakopané zapomenuté poklady. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Vrch Rychtář u Lomnice – tajmý vchod do podzemní jeskyně s skrytým pokledem s velkou ochranou

  1. Pingback: kraj Moravskoslezský – okres Bruntál | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s