Vysoká Roudná u Mutkova – Měsíční lidé

Okres Olomouc

Z Mutkova na Vysokou Roudnou vede žlutá. Budeme pokračovat po žluté až narazíme na turistické smě­rovky. Pokud neukazují přímo na Vysokou Roudnou, je to ta nejbližší cesta, odbočující od žluté doleva. Z ní přímo na vrchol odbočuje lesní cesta opět doleva, naše zpevněná cesta vrchol obchází k lovec­ké chatě.      O tomto kopci se vypráví, že zde v dávných čase žili Měsíční lidé. Na samém vrcholu hory měli své podzemní království, z něhož vycházeli jen tehdy, kdyžna nebi zářil srpek ubývajícího Měsíce.

O těchto lidech se říkalo, že kdysi dávno sestoupili z oblohy, aby přinesli světu nová poznání a vědomosti. Lidé je všakmohli spatřit jen ve svých snech, protože Měsíční bytosti měly jemná těla, která nesnesla hrubý dotek skutečnosti. Do lidských snů tak přinášeli měsíční lidé mnohé rady a poučení, které potom dlouhá léta pomáhaly v životě těm, kteří si své sny zapamatovali.

Jednou se prý však nad kopcem ukázal obrovský červény mrak, který prozářil celou krajinu, ozval se burácivý řev a od těch dob už nikdy nikdo nevyprávělže ho ve snech navštívili Měsíční lidé. Říkalo se, že v tu noc Vysokou Roudnou opustili a zanechali zde po sobě jen několik velkých kamenů, které leží na místech, odkud Měsíční lidé vystupovali ze svého podzemního království.V těchto kamenech je prý dodnes skrytá kouzelná moc která po doteku dlaně dává lidem schopnost rozpomenout se na své sny a pochopit jejich poselství.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice měsíční lidé, štastná místa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Vysoká Roudná u Mutkova – Měsíční lidé

  1. Pingback: kraj Olomoucký – Šternbersko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s