Hluboké údolí – ohnivý muž – který den je nejdůležitější?

Okres Olomouc
Jestliže jste odbočili ze silni­ce z Jívové do Petrovic druhou polní cestou vlevo, zavede vás tak­řka přímočaře k lesu. A to je vstup do Hlubokého údolí. V lese se cesta rozdvojuje, ale to není podstatné, levá od­bočka je jen malá zkratka. Cesta vás provede celým Hlu­bokým údolím až pod jeden z mnoha Uhlířských vrchů v Jeseníku. To není vzpomín­ka na uhelné doly, ale na dřevaře, kteří zde pálili dřevěné uhlí. Cesta vás přivede až k můstku přes Trusovický po­tok a na silnici.

V Hlubokém údolí pod Uhlířským vrchem bývalo čas­to vidět valící se ohnivou kouli, která, aniž by cokoliv zapálila, se s rachotem zastavila u nohou kolemjdoucího. Třikrát poskočila a proměnila se ve vysokého muže. Muž dutým hlasem požádal o odpověď na otáz­ku, který den je nejdůležitější. Když tázaný neřekl, že ten dnešní, přízrak zasyčel a jeho kostnaté prsty se za­ryly do krku oběti tak silně, že málem zemřela. Mnozí lidé však znali správnou odpověď a místo stra­chu z budoucnosti, která by mohla přinést také setkání s děsivým přeludem, děkovali každé ráno za přítomný a tím i nejdůležitější den. Ona historka, která se trado­vala dlouhý čas ve zdejším kraji, se stala mementem pro všechny ty, kteří nechtěli pochopit, že v přítom­ném okamžiku se skrývá vše, co bylo, i to, co bude. Dlouhá léta se říkalo těm, kteří si přestali uvědomo­vat, že každý den, ať přináší dobré, či zlé, je ve své přítomnosti důležitý, ať se zajdou projít do Hluboké­ho údolí. Tam leccs pochopí dříve, nežjim osud stáh­ne hrdlo.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice Ohnivý muž. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Hluboké údolí – ohnivý muž – který den je nejdůležitější?

  1. Pingback: kraj Olomoucký – Šternbersko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s