Hraničný vrch u Hraničných Petrovic – podivný světelný ukaz na nebi

Cesta z Jívové  zelená zavede na sil­nici do Hraničních Petrovic, minete těsně u silnice vrch Skalici a asi kilometr před Petrovicemi je vpravo od sil­nice vrch Hraničný.  Vede k němu doprava polní cesta, zprava Hraničný obchází a pokračuje do Petrovic.

Obec Hraničné Petrovice vznikla sloučením dvou obcí Hraničná a Petrovice. První písemná zmínka je z roku 1764.
Ve znaku obce je hrotek a len.
K okolí Hraničného vrchu se váže příběh, který  praví o tom, co se zde stalo před mnoha lety. Ne však na zemi, ale na obloze.V dobách třicetileté války, kdy krajem postupovála nepřátelská vojska sedmihradského knížete, se jedné noci ukázalo na obloze zvláštní znamení.
Pamětníci vyprávěli, jak nedlouho po půlnoci se najednou pohnuly hvězdy a chvíli po nebi poskakovaly, jako by chtěly spadnout. Měsíc se rozzářil mnohem silněji, než bylo obvyklé a po chvíli celá obloha zhasla. Do náhlé tmy se neslo příšerné vytí psů z okolních vesnic.
Najednou se na obloze ukázal zářivý kruh, který namodralým světlem zalil celé okolí Hraničného vrchu. Úprostřed kruhu světélkovalo pětadvacet červených čar které, jak lidé později zjistili, představovaly další čvrt století pokračování války.
Od těch dob se toto znamení na obloze ještě mnoho krát objevilo. Lidé však příliš na jeho varovné poselstvi nedbali a války se během staletí ještě mnohokrát opakovaly. Až to unavilo i samy hvězdy a ty přestaly lidem předávat svá varování. Alespoň taková, která může spatřit kdokoliv.Poslední jejich poselství určené všem je zapsáno v jedněch prastarých análech, tak jak je zaznamenal ten který si s hvězdami celý život rozuměl. Až se jednou nad Hraničným kopcem přece jenom hvězdy pohnou a ukáže se zářivý kruh s bezpočtem červených čar, nastanou pro lidské bytosti opravdu zlé časy.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice měsíční lidé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Hraničný vrch u Hraničných Petrovic – podivný světelný ukaz na nebi

  1. Pingback: kraj Olomoucký – Šternbersko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s