Pískový vrch u Nových Valteřic – přízrak ženy černém přinášela do duše smutek

Okres Olomouc
na pískový vrch můžem dojít z Moravského Berouna přes vrch železník a nebo jsi najít cestu z nových Valteřic
Nikdo už dnes neví, proč si Žena v černém vybrala jako místo svého strašení právě Pískový vrch. Někteří lidé nazývali tento přízrak Večernicí, protože se zjevoval obvykle hodinu po setmění. Tehdy opravdu tomu, kdo se opozdil v lese, nebylo příliš do smíchu. I Měsíc prý raději odvrátil tvář, aby nemusel rannímu Slunci zase vyprávět, co se na  pískovem vrchu udalo.
Ztrouchnivělé kmeny stromů se rozsvítily fosforeskujícím světlem, sýček zahoukal zlé proroctví a člověku ztuhla krev v žilách. Když nastalo nepřirozené ticho, ozvala se odkudsi zdáli melodie pochmurné písně doprovázené hrou na flétnu. Zvuk se stále přibližoval, až náhodný chodec úplně uvízl v jeho čarovném hlase a nemohl se ani pohnout.
Vtom se před ním objevila Žena v černém, která držela v rukou jakousi skleněnou tyčinku, z níž vycházelo bílé světlo. Přiložila tyčinku k hlavě nehybného poutnika a pronesla několik tajemných formulí. Potom v tichosti zmizela. Člověka vzápětí přepadl nesmírný smutek Všechny černé vzpomínky, které milosrdná paměť už dávno odložila do propastných hlubin nevědomí se nahle vynořily na povrchu. Dotek čarovné ty­činky totiž způsobil, že všechny pěkné okamžiky z minulosti se propadly do zapomnění. Žena v černém si totiž přála, aby člověk na setkání s ní nikdy nezapo­mněl. A to se ví, že s pěknými vzpomínkami neměla pranic společného.
Tak se stávalo, že lidé, kteří se setkali s tímto přízra­kem, docela zapomněli se smát. Jednou se však kouz­lo přece jenom zlomilo. To když se vrátil z Písečného vrchu jistý muž z Čabové, který vyprávěl o tom, jak včerejšího večera potkal přízrak a smál se tomu, až se za břicho popadal. Lidé kroutili hlavami a nechápali, jaktože odvěké kouzlo na tohoto muže nepůsobí. Muž jim vysvětlil, že tak jak vítr rozdmýchává oheň, tak lidský strach rozpoutává působení temných sil, a tak jak voda oheň hasí, tak lidský smích ničí všechnu zlo­věstnou moc.
Lidé pochopili a od toho dne se už nikdy přízrak Ženy v černém na Pískovém vrchu neobjevil. To proto, že lidé se dosud nezapomněli smát.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice Upíři a lidé kteří dokázali vysát z člověka život. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Pískový vrch u Nových Valteřic – přízrak ženy černém přinášela do duše smutek

  1. Pingback: kraj Moravskoslezský – okres Bruntál | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

  2. Pingback: kraj Olomoucký – Šternbersko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s