Vrch Stráž u Rejchartic – setkání s andělem

Okres Bruntál, Moravskoslezský kraj
Půjdeme po silni­ci do Rejchartic. Hned za můst­kem odbočuje doleva cesta. Po slabém kilometru ji křižuje jiná cesta. A v jejich cípu přímo před vámi je vrch Stráž.

 
Snad se vše odehrálo v něčí lidské fantazii, ale dlouhá léta se vyprávělo, jak na cestě vedoucí ze Staré Libave do Rejchartic potkal jistý muž anděla.
Stalo se to místě, kde odbočuje cestička ke kopci Stráž. Byl klidný letní den a mladík, který šel navštívit svou mílou měl hlavu tak v oblacích, že si vůbec nevšimnul „. zlověstně syčícího hada plazícího se přes cestu. Málem na něho stoupnul, když tu ho odstrčila jemná dlaň jakési éterické bytosti, která zavoněla po fialkách. Z jejich očí se linulo tyrkysové světlo, ústa se zavlnila v úsměvu a mladíkovu mysl pohladila líbezná slova.
Vyprávěla o tom, že všude tam, kde žijí lidé, i strážní andělé a pomáhají těm, kdo kráčejí za svým cílem s čistým srdcem. Špína je totiž příliš hrubá pro jejich jemná těla, říkal anděl a ještě dodal, že většinou vstupují lidem do snů, ale mohou se objevit i za bílého dne.
Když mladík potom vyprávěl tuto historku o setkaní se strážným andělem po okolních vesnicích, byli lidé přesvědčeni, že si celý příběh vymyslel. Ale Anděl strážný se na těchto místech prý zjevil ještě mnohokrát aby lidé pochopili, že žádná příhoda nemůže být l vymyšlena, aby se ani v něčem trochu nestala.

 

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice měsíční lidé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Vrch Stráž u Rejchartic – setkání s andělem

  1. Pingback: kraj Moravskoslezský – okres Bruntál | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s