Modrá studánka u Dalova – v těchto místech objevuje záhadná krás­ná paní s modrým kalichem, z něhož nalévá do prame­ne lásku

Okres Olomouc
Z Dálova dovede na tohle místo modrá a žlutá.. To místo se jmenuje U Modré studánky a sama Modrá studánka je asi o pa­desát metrů dál a padesát metrů vlevo.
Nikdo neví, odkdy se místu, kde vyvěrá ze země prů­zračná a lahodná voda, říká Modrá studánka. Snad je to od dob, kdy se mezi lidmi z okolních vesnic začalo vyprávět, že se v těchto místech objevuje záhadná krás­ná paní s modrým kalichem, z něhož nalévá do prame­ne lásku.
Kdysi dávno prý přišel ke studánce unavený poutník. Byla vlahá srpnová noc, světlo Měsíce kreslilo na hla­dinu potůčku stříbrné prstýnky a muž si nabral vodu do dlaní. Najednou ucítil na rameni lehký dotek ruky. Ohlédl se a spatřil štíhlou ženu ve splývavém rouchu, která mu podávala modrý kalich a žádala jej, ať do něj nabere vodu ze studánky. Poutník tak učinil a napil se. Vtom se přízrak rozplynul a muž pohlédl udiveně do svých dlaní. Místo poháru uviděl modré světlo, které zářilo z jeho vlhkých rukou. V jeho srdci bylo najed­nou plno lásky, duší mu prostoupil klid a pocit štěstí.
Hned druhý den zrána vyprávěl poutník v sousední vsi o svém neobyčejném zážitku. Mnozí lidé, kteří chtěli upokojit svá neklidná srdce, přicházeli pak ke studánce si nabrat vodu do dlaní. Říká se, že tajemná paní se zjevuje pouze o srpno­vých nocích, ale kouzlo modrých dlaní, které se na chvíli stanou kalichem lásky, nevyprchá ani v žáru slunečního svitu. Ale ne každému pohladí modrý papr­sek dlaň. Stává se to pouze tomu, kdo přichází ke stu­dánce s pokornou prosbou o lásku.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice štastná místa, Živá a Mrtvá voda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Modrá studánka u Dalova – v těchto místech objevuje záhadná krás­ná paní s modrým kalichem, z něhož nalévá do prame­ne lásku

  1. Pingback: kraj Olomoucký – Šternbersko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s