O PODKOVĚNCE V OKNĚ ŠTERNBERSKÉHO ZÁMKU

Okres Olomouc

Až půjdete do šternberského zámku a budete vystupovat po druhém schodišti, uvidíte vlevo na jednom okně mezi mřížemi zajímavou věc: malou ocelovou podkověnku. Každý se podivuje, jak se podkověnka dostala mezi mříže.Stará zkazka vypráví, že se kdysi – ještě za rytířských dob – strhla na kopci nad šternberským zámkem prudká bitka. Rána stíhala ránu, mrtví klesali k zemi, ranění úpěli v bolestech…Nejtvrději a nejstatečněji mezi sebou bojovali dva rytíři. Nakonec slabší poznával, že mu ubývá sil, že prohrává, a v šíleném trysku prchal z bojiště. Užuž svému soku unikal, když tu pojednou vidí před sebou vysokou zeď šternberského zámku. Co teď? Okamžik napětí -odvážný skok přes vysokou zámeckou zeď – a smělý jezdec byl zachráněn…Odvážnému rytíři prý se naštěstí nic nestalo, ani jeho věrnému koníkovi. Jen uvolněná podkověnka prý se zachytila na mříži okna a zůstala tam dodnes.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice spojení zvířete a tajemného místa - kůň. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na O PODKOVĚNCE V OKNĚ ŠTERNBERSKÉHO ZÁMKU

  1. Pingback: kraj Olomoucký – Šternbersko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s