Obecní kopec u Veveří – v pravé po­ledne objevovala stará žena, která měla na zádech nůši plnou šišek

Okres Olomouc
Z Huzové vede cesta až k Obecnímu kopci

Pod Obecním kopcem u Veveří se vždy v pravé po­ledne objevovala stará žena, která měla na zádech nůši plnou šišek. Mnozí lidé, kteří zde pracovali na poli ji zahlédli, jak se pomalým krokem šourá kolem lesa a cosi si pobrukuje. Jednou ji oslovil jistý sedlák, ona však namísto odpovědi vyhodila z nůše jednu šiškua na místě zmizela. Když se muž pro šišku sehnul, pro­měnila se v zlatý dukát.
Potom nikdo nikdy už polední přízrak nespatřil, ale kdo ví, kolik šišek ve zdejším lese pod Obecním kop­cem mohlo ještě vypadnout ze stařenčiny nůše? Proto se také dlouho v tomto kraji říkávalo tomu, kdo neměl peníze: „ Běž si pod Obecní kopec do lesa pro šišku!“
A opravdu prý šišky sebrané v těchto místech přinesly svému majiteli v budoucnu nějaké nečekané peníze. Toto kouzlo však údajně platí jen tehdy, zvedne-li člo­věk šišku ze země o dvanácté hodině polední.
K. Obecnímu kopci se váže ještě jedna pověst, v níž se praví, že kdysi stával na okraji vesnice Veveří prokle­tý dům, v němž strašili duchové. Místní obyvatelé se tomuto stavení zdaleka vyhýbali a nikdo prý neměl od­vahu dům zbourat. Až jednou se nabídl jeden chasník, že dům vypálí. Když se k němu přiblížil s hořící po­chodní, náhle proťal oblohu blesk a z nebe začaly pa­dat velké kameny, které poničily spoustu stavení a zra­nily několik lidí. Po chvíli vše ustalo, mračna prachu se rozplynula a po prokletém domě nebylo ani památ­ky. Lidé potom kameny vynosili na Obecní kopec, kde leží dodnes a jsou cítit po spálenině, o čemž se může každý přesvědčit.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice duchové, zakopané zapomenuté poklady, štastná místa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Obecní kopec u Veveří – v pravé po­ledne objevovala stará žena, která měla na zádech nůši plnou šišek

  1. Pingback: kraj Olomoucký – Šternbersko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s