Rešovské vodopády – zlatá brána, vedoucí do podzemní říše obývané bytostmi moudřejšími než všechna lidská poznání.

Okres Bruntál,  Moravskoslezský kraj

Rešovské vodopády se nacházejí na říčce Huntavě v Nízkém Jeseníku, 8 km od Rýmařova.
Úžlabinou mezi skalnatými stěnami se ve dvou  kaskádách řítí do hloubky 20 metrů potok Huntava a vytváří Rešovské vodopády.
Voda padající do takzvamého Černého víru působí dojmem stříbrného závoje, který zahaluje tvář pověsti tradované po dlouhá staletí.
Jen jednou za sto let prý voda utichne a vodopád se na krátký čas zastaví. V tu chvíli se mezi skalami  objeví zlatá brána, která vede do podzemní říše obývané bytostmi moudřejšími než všechna lidská poznání.
Od pradávna se údajně na tomto místě scházeli mágové a učenci, kteří byli přesvědčeni, že právě za onou zlatou branou je uložen kámen mudrců. Ten stačí prý jen uvidět a do člověka vstoupí paměť celého světa. Po celá staletí však mnozí lidé mamě vyhlíželi den, kdy hukot vody utichne a v soutěsce zazáří zlatá brána, protože podařilo-li se někdy někomu spatřit vytoužený kámen mudrců, nesměl nikdy nikomu prozradit, kdy se tak stalo.
Ještě nedávno se v tomto kraji říkalo moudrým a prozíravým lidem, že „prošli Rešovským vodopádem“.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice podzemní králoství, štastná místa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Rešovské vodopády – zlatá brána, vedoucí do podzemní říše obývané bytostmi moudřejšími než všechna lidská poznání.

  1. Pingback: kraj Moravskoslezský – okres Bruntál | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s