Údolí Tepličky – Na těchto mís­tech kdysi v podzemní jeskyni žil obrovský drak

okres Olomouc


Když od Sovince sestoupíte dolů do údo­lí, povede vás na cestě zelená. Vede údolím Tepličky.
U rozcestníku označujícího Údolí Tepličky se vypíná prudký svah posetý velkými balvany. Na těchto mís­tech kdysi v podzemní jeskyni žil obrovský drak, kte­rý opouštěl svůj úkryt dvakráte do roka, aby přijal dary, které mu nosili lidé z okolních vesnic na usmířenou. Většinou to byly všelijaké lesklé předměty – poháry, prsteny, plíšky kovů či malá zrcátka, protože o drako­vi bylo známo, že má zálibu ve všem, co se třpytí. Ten zase na oplátku nikdy neopustil svou jeskyni, aby li­dem škodil a ubližoval.
Tak žili navzájem v poklidu celá dlouhá léta a lidé se jen varovali toho, aby v blíz­kosti jeskyně měli u sebe cokoliv lesklého. Říkalo se totiž, že v takovém případě by se drak probudil roze­zlen, že ještě nenastal čas třpytivých darů, a přesto byl vyrušen. Vylezl by ze skály a běda těm, kteří by se nacházeli v jeho dosahu.
Ale přesto se jednou tak stalo. Jistá dívka, která sedě­la pod skalou u potoka, čekala na milého, ve svitu zapadajícího slunce si zálibně prohlížela svoji tvář ve střípku zrcátka a úplně zapomněla na varování této legendy. Najednou se hora pohnula a padající kame­ny úplně zasypaly břehy potoka i nebohou dívku. Dodnes v korytě řeky leží velké balvany, které kdysi tvořily souvislou skalní stěnu a na svahu nad Teplič­kou se povalují kameny roztržené hněvem draka. Nikdo neví, jestli po té nešťastné příhodě drak podzem­ní skálu opustil, ale žádný člověk se už neodvážil v těchto místech si prohlížet v zrcátku svou tvář.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice Dračí místa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Údolí Tepličky – Na těchto mís­tech kdysi v podzemní jeskyni žil obrovský drak

  1. Pingback: kraj Moravskoslezský – okres Bruntál | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s