Vrch Křížov – je možno nalézt na úpatí hory stříbrný pohár naplněný vodou přímo z nebes, vodou, která se nikdy nedotkla země. Kdo tento pohár najde a vodu vypije, bude obdařen poznáním věcí budoucích a velkou pa­mětí na všechny věci minulé.

Okres Olomouc

Z Huzové vede doprava mod­rá do Křížová. Asi po dvou kilometrech, těsné před tím, než začne cesta sestupovat do zalesněného údolí, se zastav­te. Jste na vrchu Křížově.

 
Když se nad Křížovským kopcem objeví duha, kterou předkové nazývali „božím páskem“, říkají místní used­líci, že je možno nalézt na úpatí hory stříbrný pohár naplněný vodou přímo z nebes, vodou, která se nikdy nedotkla země. Kdo tento pohár najde a vodu vypije, bude obdařen poznáním věcí budoucích a velkou pa­mětí na všechny věci minulé.
Proto když se na náhle vyjasněném nebi ukázal kou­zelný sedmibarevný půlkruh, lidé věřili, že ten, kdo se právě nachází na místě pod nebeským obloukem, urči­tě objeví čarovný pohár se zázračnou vodou. Dlouho se v tomto kraji tradovalo, že ti, kteří byli náhle obda­řeni neobvyklými schopnostmi, vypili vodu z nebes­kého poháru.
Jen málokdo však věděl, že oním mnohdy beznadějně hledaným pohárem mohou vlastně být i obyčejné dlaně člověka stojícího pod duhovým ob­loukem na vrchu Křížově.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice štastná místa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Vrch Křížov – je možno nalézt na úpatí hory stříbrný pohár naplněný vodou přímo z nebes, vodou, která se nikdy nedotkla země. Kdo tento pohár najde a vodu vypije, bude obdařen poznáním věcí budoucích a velkou pa­mětí na všechny věci minulé.

  1. Pingback: kraj Moravskoslezský – okres Bruntál | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s