BÍLÁ SKALKA U LIPINKY – HOŘÍCÍ POKLADY

Okres Šumperk, Olomoucký kraj

Nejen v bradelské skále, ale i na Bílé skalce pod Bradlem je prý ukryt velký poklad.Na Bílou sobotu, když se v hradečanském kostele světí voda, vyšli si dva muži tento poklad hledat. Okolo Bílé skalky převrátili kdejaký balvan i menší kameny, neboť prý pozorovali, jak hned tu, hned jinde se ukazovaly modré plaménky, neklamné to znamení, že zde poklady jsou.Dlouhou chvíli hledali marně. Až pojednou vzkřikne radostně jeden z mužů: „Už ho mám!“ A vyzdvihuje ze země velikánský hrnec plný stříbrných tolarů.Oba rychle utíkali pro mísy, které si na poklad s sebou přinesli. Když se ale vrátili k místu, kde stříbrňáky našli, strnuli hrůzou. Na hrnci ležel svinutý jedovatý had, který co chvíli zdvihal hlavu se svým rozeklaným jazykem. Byl připraven uštknout každého, kdo by se jen ke stříbrnému pokladu přiblížil.
Ani jeden ani druhý už si netroufali udělat ani krok k pokladu. Naopak. Oba pojala z hrozného hada hrůza. Dali se na útěk, co chvíli se ohlížejíce, jestli se jedovatý had nepustil za nimi.Stříbrný poklad nechali u Bílé skalky. .:

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice spojení zvířete a tajemného místa - HAD, zakopané zapomenuté poklady. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na BÍLÁ SKALKA U LIPINKY – HOŘÍCÍ POKLADY

  1. Pingback: kraj Olomoucký – Uničovsko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s