Dolní Žleb – čaroděj ze Šternberka zde chytal lidské duše

Okres Olomouc

V lesích Dolního Žlebu se prý v dávných časech ztra­tilo mnoho lidí. Říkalo se, že ta tajemná zmizení má na svědomí jistý čaroděj žijící v nedalekém Šternber­ků. Do těchto míst se vydával sbírat lidská srdce, kte­rá potřeboval ke svým černým praktikám. Lidé věděli, že bezpečno je pouze poblíž břehů řeky Sitky, protože voda pohlcovala kouzelnou moc staré­ho čaroděje. Raději se varovali procházet hlubokým lesem, zvláště ve třetím dnu po úplňku, kdy se obje­vují díry v zemi pohlcující lidské duše. Právě tak vy­právěl jeden vesničan, který v tuto dobu kráčel zšeřelým lesem, když tu najednou se před ním rozestoupilazemě a sotva najeden krok se objevila obrovská jáma, z níž sálal žár. Muž zděšeně odskočil, z ramene mu sklouzla brašna a skutálela se do díry, která se rychle zavřela a ze země vyšel obláček rudého a štiplavého kouře.Tento muž nebyl zdaleka jediný, komu se něco tako­vého ve zdejších lesích přihodilo a jistě že o těchto neblahých příhodách mohli vyprávět pouze ti, kdo pře­žili. Prokletí lesa v Dolním Žlebu skončilo až s kon­cem života obávaného čaroděje, ale dodnes se prý ozý­vá z určitých míst slabé volání pohlcených lidských duší.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice černokněžník a lidé co uměli čarovat. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Dolní Žleb – čaroděj ze Šternberka zde chytal lidské duše

  1. Pingback: kraj Olomoucký – Šternbersko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s