Soví kámen za Dalovém – pod tros­kami tvrze žijí neviditelné bytosti

Okres Olomouc
Po vrcholem Sovího kamene je ve svahu plošina, na které stávala kdysi malá strážní tvrz. Dnes pouhých pár kamenů připomíná příběh, který se zde odehrál před mnoha staletími, a přesto jsou jeho stopy patrný dosud.
Po zboření tvrze se začaly mezi kameny objevovat tajemné stíny, které vystupovaly z tlejícího listí přímo před nohami těch, kteří chtěli vystoupit na vrchol So­vího kamene. Tenkrát se začalo povídat, že pod tros­kami tvrze žijí neviditelné bytosti, jejichž stíny vrhá na svět samo Slunce obyvatel podzemní říše. Kdo ta­kový stín někdy spatřil, byl od tohoto okamžiku na­dán nadpřirozenou schopností, která mu umožnila ro­zumět řeči ptáků.
Tak se jednou stalo i jednomu muži z Horního Žlebu, který se vydal na svah tyčící se nad břehem řeky Sitky. Snad si ani nevšiml, že překročil ležící stín, ale když se opřel o kmen stromu na vrcholu Sovího ka­mene, uslyšel najednou hlasy ozývající se z větví sta­rého buku. Hlasy, provázené šustotem křídel, vyprá­věly zajímavé příběhy ze zvířecí říše. Muž udiveně naslouchal a když se později vracel po lesní cestěk vesnici, potkal starého hajného, kterému vyprávěl, co se mu přihodilo na Sovím kameni. Hajný se jen usmál a řekl muži, co sám již dávno znal z vyprávění svých předků o tajemných stínech z podzemní říše. l on prý chodívá k troskám bývalé tvrze, aby vyhlížel, kdy se v listí objeví stín, který mu alespoň na chvíli umožní naslouchat hlasu moudré Přírody. A toto kouzlo přetrvává celá staletí. Stačí jen spatřit onen stín, opřít se o kůru stromu, zavřít oči a naslou­chat.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice podzemní králoství, štastná místa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Soví kámen za Dalovém – pod tros­kami tvrze žijí neviditelné bytosti

  1. Pingback: kraj Olomoucký – Šternbersko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s