Vrch Březina – kdysi zde stával dřevěný kříž opředený velikým tajemstvím

Okres Olomouc
Z Dalova stoupá modrá dál až k lesnímu cípu na obzoru. V půli cesty však do pravá odbočuje cesta, která se po nějakých čtyřech pěti stech metrech noří do lesa. Na okraji lesa vám po levé ruce vyrůstá vrch Březina. A vrať­te se zpět na modrou.
Lesní kout na rozcestí pod vrchem se nazývá U Bílého kříže. K tomuto místu se váže stará pověst, která pra­ví, že kdysi zde stával dřevěný kříž opředený velikým tajemstvím. Když se ho dotknul člověk, jehož čekalo v životě velké štěstí, tmavý kříž najednou zesvětlel a na pár okamžiků se ztratil v bílém oparu. Každý však musel dojít ke kříži zcela sám a tak těžko říct, kolik lidí opravdu odcházelo z těchto míst s ra­dostí a kolik z nich jen rozpačitě postávalo před čer­ným křížem. Mezi takové patřil i jistý tulák, který už několikrát došel na rozcestí a marně doufal v zázrak přinášející do budoucnosti naději. Jednou zvečera, kdy smutně seděl na pařezu nedaleko kříže a ptal se sám sebe, proč právě on nepatří k těm vyvoleným, se mu zazdálo, že se kříž pohnul. Polekaně vyskočil a vytřeštil oči na rozcestí, kde najednou namísto dřevěné­ho kříže se objevil obrovský strom. Tulákův pohled se zastavil až v jeho košaté koruně, a když pohlédl ještě výš, spatřil na obloze nádhernou siluetu bílého kříže, který byl opředen zlatou šňůrou z paprsků za­padajícího slunce. Srdce mu poskočilo samou radostí a tehdy pochopil, že štěstí se rodí jen z představy, kte­rá přichází z nebe.Už nikdy nikdo potom kříž na rozcestí nespatřil, ale na obloze bývá z tohoto místa někdy a pro někoho viděn dodnes.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice štastná místa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Vrch Březina – kdysi zde stával dřevěný kříž opředený velikým tajemstvím

  1. Pingback: kraj Olomoucký – Šternbersko | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s