Lukavice – černý kocour

Okres Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj

Vesnice Lukavice se nachází asi pět kilometrů severně od města Rychnov nad Kněžnou. Vesnicí vede zelená turistická značka a protéká jí potok Lukavice.


Čtyři kilometry od Lukavice, přímo proti Ivanově skále, už je to vlastně kousek od Rychnova nad Kněžnou, se vypíná hustě zarostlý kopec, kterému se říká Kočičí hrad. Kdysi dávno sem na procházky chodíval jeden zchudlý šlechtic, usazený na stará kolena v Rychnově. Při jeho toulkách ho provázela dvojice koček. Kočky byly vychované a svého pána následovaly mnohdy lépe než lecjaký pes. Až jednou se při procházce čehosi polekaly a svému pánovi utekly právě na tento kopec. Pán je volal, hledal, prochodil celý les, ale vše bylo marné, kočky zmizely, ztratily se v lese. Celý smutný se šlechtic vrátil domů. Na druhý den se opět vypravil do těchto míst, ale marné bylo všechno hledání, marné bylo volání. Jeho miláčkové se už neobjevili.
Kočky v lese zdivočely, rozmnožily se a podle vyprávění rychnovských pamětníků byly tak divoké a útočné, že se lidé báli do těchto míst chodit. Tehdy se kopci začalo říkat Kočičí hrad. Samozřejmě jim bylo jejich loviště brzy malé a začaly se toulat po širokém okolí. A právě v Lukavici se objevil statný černý kocour. „Lesní škola“ mu zřejmě náramně prospěla a v rozmazlených domácích místních kocourech neměl konkurenci. Zakrátko se stal „miláčkem“ všech lukavických koček a stal se vlastně prapředkem dnešních koček v Lukavici a širokém okolí.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice spojení zvířete a tajemného místa - Kočka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Lukavice – černý kocour

  1. Pingback: kraj Královéhradecký – okres Rychnov nad Kněžnou | Majovyhonzik – obyčejné neobyčejným pohledem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s