Kraj Zlínský – Okres Vsetín

tohle je strušný popis míst daném kraji odkaz pokud není uvedeno jinak je po kliknutí na zvýraznné jméno obce, města , místa ..

Francova Lhota

Turecká studánka –  rozložili svůj tábor v těchto místech mezi dědinami. Zde shromažďovali svou kořist z okolí, aby ji odvlekli do svého hlavního tábora. Protože z potoka pili jejich koně a šly tam všecky odpady lidí i zvířat, využili podle tradice i tohoto pramene pro vlastní potřebu (i pro vaření turecké kávy).

Valašské Meziříčí
Valašské Athenyneboť je hlavním kulturním centrem Valašska. S řadou zajímavých památek, s krásnou přírodu, s bohatým kulturním životem i s množstvím příležitostí k sportovního vyžití.

Vidče
Ve videčském potoce prý býval kdysi basrman. Kdo se někdy v dědině zdržel až do tmy a byl z horního konce, musel počítat s tím, že na cestě domů bude na něj někde čekat basrman.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice Kraj Zlínský. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s