kraj Moravskoslezský – okres Nový Jičín

tohle je strušný popis míst daném kraji odkaz pokud není uvedeno jinak je po kliknutí na zvýraznné jméno obce, města , místa ..

Stará Ves u Bílovce

– Dorňákův kopec  – zde minulosti stával dřevěný hrádek, který byl ale zničen v době mongolských vpádů.

– Původně tam byla také hluboká studna, později zbořená. Vyprávělo se, že právě v oné studni leží pod jednou rozměrnou kamennou deskou velký poklad. Poklad prý byl v kovové truhle vedle studny a hlídala jej černá kočka.

–   před mnoha lety bylo vidět vyvýšeninu, kterou místní obyvatelé nazývali švédským hrobem. O tomto hrobu se mezi lidmi povídalo, že v posledních letech třicetileté války tu byl zastřelen a pohřben švédský důstojník. Byl prý zajat jako švédský špión.

Štramberk
– Do dnešní dnů z něj zůstaly jen zbytky hradebního zdiva, z něhož si místní často odnášeli pěkné kousky kamenů na podezdívky, a válcová věž Trúba o průměru deseti a výšce čtyřiceti metrů. Dnes slouží jako rozhledna a tvoří dominantu města. Zachovalo se zde neuvěřitelných devadesát roubených dřevěnic na kamenných podezdívkách. Tyto domy jsou přilepené na skalách šplhajících do prudkého svahu až k městským hradbám, vytváří romantickou atmosféru. Proto bývá Štramberk nazýván Moravský Betlém. ….

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice kraj Moravskoslezský. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s