kraj Olomoucký – Konicko

tohle je strušný popis míst daném kraji odkaz pokud není uvedeno jinak je po kliknutí na zvýrazněné jméno obce, města , místa ..

Bohuslavice
kopec Bandurka – Baron TrenkNějakou dobu byla Trenkova horda i na Moravě. Když byla Litovel v rukou pruského vojska, usadil se oddíl tohoto námezdného vojska v okolí vesnic Bohuslavic a Vilémova. Lidé jim říkali banduři a tomu kopci, kde Trenkovi vojáci měli tenkrát tábor, dali jméno Bandurka.

Raková u Konice
– zabitá cestaV tom lesním žlebu za Rakovou kdysi káceli dřevaři les. Dělali to tak, že nejdřív podřezali mnoho stromů a potom je všecky káceli. Když byli v nejpilnější práci, přišel najednou večer ani nevěděli jak. Mnoho stro­mů zůstalo v lese neskáceno.
Jeden pacholek, zůstal pod stromem ležet mrtvý.

Šubířov

V době za panování císaře Františka II.  Tudy vedla cesta mezi Olomoucí a Prahou.  Na této cestě v části mezi Šubířovem  a Jaroměřicemi právě onom lese bylo dvanáct loupežníků. přepadávali kupce a vůbec všechny co procházeli tudy po této cestě. hluboko v lese měli ve skále vytesanou jeskyni a tam se ukrývali, dělili se o kořist a hodovali.  Časem ale ubývalo loupežníků. Až nakonec zůstal jenom jeden, kterému říkali: Franta ze Žlibku.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice Kraj Olomoucký. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s