kraj Jihomoravský – okres Hodonín

tohle je strušný popis míst daném kraji odkaz pokud není uvedeno jinak je po kliknutí na zvýraznné jméno obce, města , místa ..

Čejkovice
Čejkovicích měl řád Templářů postaveno jedno z mnoha ze svých sídel, vybudovali zde tvrz a k němu složitý systém podzemních chodeb a sklepení. Když byl r.1314 řád Templářů zrušen, odkoupila sklepy i celé panství česká šlechta. Stalo se to r.1320 a jejich majitelem se stal jeden z nejmocnějších šlechticů na dvoře Jana Lucemburského – Jindřich z Lipé.

Moravská Sahara
Je to místo o rozloze 6500ha které je složením půdy shodné s asijskou pouští Gobi. Zkušební vrty, které se v okolí oblasti prováděly asi před 25 lety, prokázaly 60m mocnou vrstvu písku, která se snižuje směrem ke svým hranicím na okraji Vracova.
– Žilkův dubje jedním z velmi mála stromů, který pamatuje původní podobu krajiny a my můžeme obdivovat asi třistaletý strom, s průměrem kmene 1,5 m a obvodem 4,8 m. Váže se k němu pověst o loupežníkovi Žilkovi a jeho tlupě.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice kraj Jihomoravský. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s