kraj Jihočeský – okres Tabor

tohle je strušný popis míst daném kraji …

Mladá Vožice
Český Solnohrad – Svým okolím, horskou polohou a zejména i svým „Hradem“, návrším, na němž v dobách dřívějších stával skutečný hrad jako sídlo královského statku a spolu zemská pevnost, připomíná Mladá Vožice . Pro podobnost zdejší krajiny s okolím rakouského Salzburgu bývá město nazýváno Český Solnohrad.
V roce 1420 a 1425 zde došlo k boji mezi husity a železnými pány pronásledovanými sem po bitvě u Sudoměře.

Tabor
– Na ostrohu nad řekou Lužnicí a hlubokým kaňonem Tismenického potoka založil Přemysl Otakar II. kolem roku 1270 královské město s městským hradem kastelového typu, později zvaným Kotnov. Město zaniklo kolem roku 1277 v bojích mezi králem a Vítkovci, přetrval jen hrad (doloženo 1370, 1388).
– Zrod táborské obce je spjat se jménem Jana Husa, velkého reformátora katolické církve. Stoupenci jeho myšlenek – husité – vedeni hejtmanem Janem Žižkou z Trocnova zde strategickou polohu bývalého Hradiště využili a převedli zbytek obyvatel ze Sezinova Ústí na na táborský ostroh kde v únoru a březnu 1420, založili vojenské město – husitské Hradiště hory Tábor odkud prováděli vítězné výpravy.
– „Český Norimberk“ – Táboru se v propagačních tiskovinách někdy říkalo „Český Norimberk“. důvodem je velké množství architektonických památek a v okolí naleznete velké množství přírodních krás. Tím je právě podobné k městu Norimberk v německém Bavorsku.
– Na planetě Mars se nachází impaktní kráter, který je pojmenován podle města Tábor. Nachází se na souřadnicích 58,4°W × 35,8°S a má 19,5 kilometru v průměru.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice kraj Jihočeský. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s