kraj Středočeský – okres Příbram

Tohle je strušný popis míst daném kraji …

Čertova hrbatina – Česká Sibiř, Český Merán, malé Alpy v srdci Čech
– Nejvíce čertů pravděpodobně řádilo po staletí podél celého toku Vltavy. Jižně od Sedlčan připomíná čerty řada místních názvů.
Český Merán – Oblast Sedlecké kotliny, severně od Javorové skály, je nazývána tak díky krásným výhledům. Členy Společenství obcí Čertovo břemeno je 7 obcí jižní části Stř. kraje (Červený Újezd, Heřmaničky, Ješetice, Mezno, Sedlec-Prčice, Smilkov a Střezimíř) a 5 obcí severní části Jih. kraje (Balkova Lhota, Borotín, Jistebnice, Nadějkov a Radkov)
Česká sibiřZ Českého Meranu na Českou Sibiř není daleko. Za 2 hodiny jste pod miličínskou Kalvárií. A ten celý újezd kolem ní k severu, k Voticům, nazval dr. Herben „Českou Sibiři“, Vymezení České Sibiře je poměrně neurčité. Za její jádro jsou považovány následující obce: Votice, Jankov, Ratměřice, Neustupov, Smilkov a Miličín. V širším vymezení bývají k České Sibiři řazeny obce kolem Blaníku (Zvěstov, Libouň, Louňovice pod Blaníkem, Načeradec, Pravonín), okolí města Sedlec-Prčice a někdy též Mladovožicko.
malé Alpy v srdci Čech – Vše platí pro jednu oblast nedaleko Sedlce-Prčic. Je to prostor nevšední krásy, divoká přírodní scenérie, podhorský kraj s rozeklanými žulovými kamýky na vrcholcích kopců, hluboké lesy s tichými odlehlými údolími, pastviny s kamenými stády, úvozové cesty lemované kamennými zídkami a romantické rybníky. V této krajině navštívíme výrazný žulový útes s množstvím přírodních miskovitých prohlubní, který je podle zdejších pověstí nazýván Čertovo břemeno.
Krajem Vesničky mé střediskovéKraj mezi Benešovem, Táborem, do okolí Sedlčan a Prčic, spojený s návštěvou míst, kde se natáčel populární český film Vesničko má středisková.
Sedlčansko lze výstižně charakterizovat odpovědí doktora Skružného na otázku řidiče družstevního náklaďáku Pávka, ze známého českého filmu Vesnička má středisková:
„Už se zase kocháte, pane doktore?“
„Alpy tě ohromí Karle, ale tohle, tohle tě dojme.“
Právě filmaři byli ti, jimž krása přírody Sedlčanska učarovala – vedle již zmiňované veselohry Vesnička má středisková, to byly i filmy Na samotě u lesa, Trhák, televizní seriál Zdivočelá země, Farářův konec, Jak napálit advokáta, pohádka Honza málem králem a další.

majovyhonzik se představuje:

je mi 31 let a chsi se zde věnovat zajimavým místům, tajemným i obyčejným ale něčím vynikají nad ostatními , zajimavé události z toho místa, historie Jinak povoláním jsem truhlář , bydlištěm Šumperk, ČR
Příspěvek byl publikován v rubrice kraj Středočeský. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s